Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata

Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata

8 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

W weekend 11 i 12 grudnia w Katowicach organizowany jest Świąteczny Targ oraz Festiwal Pierogów Świata. Na targu sprzedawane będą tradycyjne przysmaki, przetwory, nalewki, kawy, rozgrzewające herbaty, biżuteria oraz mnóstwo niespotykanych i wyjątkowych ozdób świątecznych.

Wyjątkowa atrakcja 

Festiwal Pierogów to doskonała atrakcja dla wszystkich miłośników jedzenia i osób, które chcą spróbować nowych smaków. Jest to także fantastyczny moment na spędzenie czasu z najbliższymi i poznanie oryginalnych dań. Dla fanów tradycyjnej kuchni nie zabraknie także klasycznych pierogów, które uwielbiane są przez wszystkich.
Pierogi przyrządzane mogą być na wiele sposobów, dlatego to potrawa, która może zaskoczyć nie tylko smakiem, ale także kształtem. W Korei serwowane są pierogi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a Gruzińskie pierogi noszą nazwę chinkali. Te potrawy oraz niespotykane menu dostępne będą w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Targ Świąteczny oraz Festiwal Pierogów Świata odbędą się w sobotę w godzinach 12:00-20:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 18:00.