Problemy na przebudowie Doliny 5 Stawów

Problemy na przebudowie Doliny 5 Stawów

7 lipca, 2022 0 przez Redakcja

Dolina 5 Stawów to piękny teren przyrodniczy z akwenami wodnymi, który liczy ponad 150 hektarów. Miasto ogłosiło przetarg na plan i rewitalizację tego obszaru, który został wygrany przez GPVT Pracownia Architektoniczna s.c. Niestety okazało się, że firma nie wywiązuje się z umowy, kolejne etapy nie są realizowane w terminie, a wykonawca nie trzyma się harmonogramu. Przez brak widocznych efektów oraz bardzo utrudniony kontakt radni zostali zmuszeni na rozwiązanie współpracy i szukanie nowej firmy. Testowo sprawdzam.

Prace jednak trwają

Władze miasta nie przestaną na przebudowie. Pierwszym etapem była przebudowa stanicy wodnej, która znajduje się pod opieką harcerzy.
Katowice są mocno nastawione na to by zielony teren jeszcze lepiej przystosować niż dotychczas dla swoich mieszkańców. Połączenie wypoczynku z aktywnościami to przede wszystkim to co mamy spotkać na terenie Doliny 5 Stawów.
Liczne alejki z ławkami, strefy relaksu, miejsce na plażowanie i wygodne trasy rowerowe – mamy nadzieję, że wkrótce będą do naszego użytku.