Podpaliła ośrodek rehabilitacyjny, by zatuszować sprawę kradzieży blisko 5 milionów złotych

Podpaliła ośrodek rehabilitacyjny, by zatuszować sprawę kradzieży blisko 5 milionów złotych

8 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Bulwersującą sprawą kradzieży oraz podpalenia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach-Giszowcu zajmuje się Sąd Okręgowy w Katowicach, do którego wpłynął właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Oskarżoną jest 46-letnia kobieta – księgowa, która dokonała przywłaszczenia 5 milionów złotych. By zatrzeć ślady w tej sprawie i ukryć kradzież, kobieta wznieciła pożar w pomieszczeniach biurowych ośrodka. Do zdarzenia doszło nocą 12 lipca 2018 roku. Około godziny 3:00 na miejsce przybyły służby ratunkowe, by ugasić ogień w płonących pomieszczeniach: biurowym i księgowości. Policjanci z katowickiej komendy oraz śledczy z Prokuratury Rejonowej wszczęli śledztwo w tej sprawie, powołano również biegłego z zakresu pożarnictwa. Przeprowadzona kontrola finansowa wykazała natomiast liczne nieprawidłowości.

Księgowa ukradła kilka milionów

Księgowa ukradła kilka milionówOkazało się, że w latach 2013-2018 była księgowa dokonała kradzieży środków w kwocie ponad 4,7 mln zł. Powstałe w wyniku pożaru zniszczenia wyceniono zaś na 780 tys. zł. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.