Kiedy ruszą rozgrywki ekstraklasy piłkarskiej? Już wiadomo

Kiedy ruszą rozgrywki ekstraklasy piłkarskiej? Już wiadomo

16 kwietnia, 2021 0 przez Redakcja

Ustalono termin wznowienia rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej i ekstraligi żużlowej, o czym w swoim wystąpieniu poinformował w sobotę wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomo już, że 29 maja ruszą rozgrywki ekstraklasy piłkarskiej, w połowie czerwca ma natomiast wystartować ekstraliga żużlowa. Początek rozgrywek piłkarskich ma być poprzedzony wykonaniem badań na obecność koronawirusa u piłkarzy i sztabów wszystkich drużyn. 4 maja rozpoczną się treningi (w kilkuosobowych grupach), a bezpośrednio przed wznowieniem ligi testy zostaną powtórzone. Należy nadmienić, że wszelkie rozgrywki będą się odbywać bez udziału publiczności.

Dostęp do boisk szkolnych

Dostęp do boisk szkolnychW najbliższym czasie będzie można również korzystać z boisk szkolnych i wielofunkcyjnych, stadionów, pól golfowych, strzelnic, torów łuczniczych, wrotkarskich, rolkarskich i gokartowych, stadnin koni, kortów tenisowych i infrastruktury zewnętrznej służącej do uprawiania takich sportów i rekreacji, jak: kajakarstwo, pływanie łódką czy rowerem wodnym.