Niezwykła wystawa multimedialna w Bibliotece Śląskiej

Niezwykła wystawa multimedialna w Bibliotece Śląskiej

10 stycznia, 2021 0 przez Redakcja

Chodzi o wystawę o nazwie „Beksiński Multimedia Exhibition”. Niezwykłą wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Zorganizowane przez Fundację Beksińskich we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku i Biblioteką Śląską w Katowicach wydarzenie to swoista multimedialna podróż przez cały dorobek artystyczny Zdzisława Beksińskiego. Ekspozycja ta nie zalicza się do tradycyjnych wystaw. Wrażeń dostarczają bowiem: na ekrany wielkoformatowe w połączeniu z muzyką, obrazy w stereoskopii (3D) i wirtualnej rzeczywistości (VR) – wszystko to sprawia wrażenie, jakby można było wejść do wnętrza obrazów.

Nie tylko obrazy Beksińskiego

Nie tylko obrazy BeksińskiegoPoza obrazami będzie można podziwiać także fotografie autorstwa Zdzisława Beksińskiego (także te pochodzące z prywatnych zbiorów rodziny Beksińskich), prace wykonane techniką fotomontażu czy grafiki komputerowe. Niezwykłym elementem wystawy są natomiast materiały wideo pochodzące z prywatnych archiwów artysty, filmy dokumentalne oraz wywiady. Wystawę będzie można oglądać w godzinach od 11:00 do 19:00 od 1 lutego do 1 marca 2020 roku.