Nowa inwestycja KTBS w centrum Katowic

Nowa inwestycja KTBS w centrum Katowic

3 października, 2020 0 przez Redakcja

Rozpoczął się nabór wniosków na mieszkania Rozpoczął się nabór chętnych do zajęcia lokum mieszkalnego w budynku przy ulicy Krasińskiego w Katowicach, wybudowanego przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Nie każdy może jednak liczyć na możliwość zamieszkania – jednym z głównych kryteriów „przydziału” mieszkania jest wysokość dochodu. Mieszkanie będzie można również wykupić. Inwestycja KTBS obejmuje 40 mieszkań wraz z infrastrukturą wokół bloku, czyli parkingiem na 40 miejsc oraz 4 garażami. Mieszkania będą miały balkon lub taras. Zastosowano również innowacyjne rozwiązania, takie jak: ogrzewanie podłogowe, panele fotowaltaiczne na dachu, nawiewniki okienne z filtrami antysmogowymi czy samoczyszczący się tynk.

Jak otrzymać mieszkanie w KTBS?

Jak otrzymać mieszkanie w KTBS?Warunkiem otrzymania mieszkania w KTBS jest wpłata tzw. partycypacji, która w przypadku inwestycji przy ulicy Krasińskiego wynosić będzie ok. 2.062 zł/m kw., co daje 67 983,28 zł w przypadku najmniejszego dostępnego mieszkania oraz 128 741,28 zł za lokum o największym metrażu. Wnioski będą przyjmowane drogą elektroniczną do 21 maja 2020 roku.